Безпечний Інтернет

Діти, які добре знають комп’ютер та Інтернет, більш адекватно оцінюють свої здібності та можливості, вони більш цілеспрямовані та кмітливі. Щоб повноцінно орієнтуватись у віртуальному просторі, дитині потрібно вчитися аналізувати великі потоки інформації, дотримуючись основних правил безпеки в мережі Інтернет.
Інформаційний порадник






10 правил роботи школяра за
комп'ютером

1. Коліна мають бути по горизонтальній лінії на рівні стегон; гомілки повинні бути під прямим кутом до ступнів ніг.
2. Не треба сідати на краєчок стільця, щоби вага тіла розподілилась на сідниці й стегна, а не на хрестець.
3. Ступні повинні стояти на підлозі на ширині стегон ( і а не бовтатися в повітрі). Небажано сидіти, схрестивши ноги. Ніколи не треба сидіти, надовго закинувши ногу за ногу, тому що це призво­дить до викривлення хребта.
4. Спину слід намагатися тримати прямо.
5. Плечі краще опустити й злегка відводити назад, не напружуватися.
6. Голову потрібно тримати прямо й рівно, не витягувати шию вперед .
7. Сидіти краще так, щоб не доводилося тягтися вперед до клавіатури. Живіт повинен майже торкатися краю стола.
8. Монітор на столі потрібно встановити на відстані витягнутої руки від дити­ни. Центр екрана має перебувати на рівні очей, аби не доводилося нахиляти голову, напружуючи шию. Якщо неможливо підняти екран, потрібно змінити кут його нахилу, підклавши під монітор підставку.
9. Робочі матеріали краще класти прямо перед собою.
10.Відповідно до вимог техніки безпеки при роботі за комп'ютером, через кожні 15 хвилин дитині потрібно вставати й робити розминку. Сумарний час перебування за комп’ютером має відповідати вікові й стану здоров’я – згідно з рекомендаціями лікарів: педіатра та окуліста.

Можливі наслідки онлайн ігор.
Кібербулінг або агресія в мережі Інтернет.




З метою ознайомлення того, як безпечно поводити себе в Інтернеті, було проведено практичне заняття для 8-11 класів, де учні прослухали інформацію про День безпечного Інтернету, переглянули відеоролики та виконали інтерактивні вправи, а в кінці заняття учні назвали правила, які потрібно дотримуватися, щоб бути в безпеці в Інтернеті